Sıcaktan Bunalınca 15 tl’ye Klima Yaptı

16 Temmuz 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5811 defa okundu.

Anamur’un aşırı sıcaklığından bunalan Tuncay Çökelek Çöp kovasından klima yaparak serinlemeye çalışıyor.

Anamur’da etkili olan sıcak havadan bunalan vatandaşlar ilginç yöntemlere başvurdu. Anamurda Tuncay ÇÖKELEK hava sıcaklığının 38 dereceyi bulmasından dolayı kendi klimasını kendisi yaptı. 1 adet Vantilatör’ü Çöp kovasının kapağına sabitleyen Çökelek, kabın içerisine attığı buzlarla el yapımı klima yaptı. Yaptığı klimayla ilgili açıklamalarda bulunan Çökelek, aşırı sıcakların kendisini farklı arayışa sevk ettiğini söyledi. Evde Bir adet Vantilatör soğutucu olduğunu dile getiren Çökelek, “Vantilatör’ü çalıştırmama rağmen serinleyemiyordum. Çünkü Vantilatör’, odadaki sıcak havayı üflüyordu.  İlk olarak Vantilatör’ü Çöp kovasının kapağına sabitledim. Daha sonra da kova kabında 3 adet delik açtım. Buzları’da CEYLAN Ekmek Fabrikasından Temin Ettim.

Yaptığı klimanın belli bir alanı soğuttuğunu ifade eden Çökelek, “Oturduğum odayı  tam anlamıyla soğutuyor.  Bu sayede bunaltıcı yaz sıcaklarından etkilenmeden rahatlayacağım” diye konuştu.

Klima fiyatlarının ikibin liranın üzerinde olduğunu da belirten Çökelek, Çöp kovasından yaptığı klimanın 15 liraya mal olduğunu ifade ederek, “Elimde zaten Bir adet Vantilatör vardı. 15 liraya saklama kabı aldım ve az para harcayarak klima sahibi oldum. Oysa bir klima almaya kalksam ikibin liranın üzerinde para vermem gerekirdi” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.