Polisler Motosiklet Sürücülerine Göz Açtırmıyor

21 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2997 defa okundu.

Anamur da kask ve ehliyet kontrolleri başta olmak üzere şehir merkezinde değişik noktalarda konuşlanan Trafik Ekipleri, eksikleri olan motosiklet sürücülerine göz açtırmıyor.

Mersin Anamur İlçesinde Anamur Gazeteciler Cemiyeti Ziyaretinde Anamur Emniyet Müdürü Ercan Yılmaz son iki ay içerisinde yaklaşık 2 bin 500 motosikleti yediemin depolarına kaldırdıklarını ve sürücülerine de cezai işlem uyguladıklarını yediemindeki toplam araç sayısının ise 6 bin 500 civarında olduğunu söyledi. Yılmaz, motorlar üzerinde yaptıkları çalışmalarda amaçlarının vatandaşı cezalandırmak değil, can ve mal güvenliğini sağlamak huzurlu bir ortam oluşturmak olduğunu söyledi.
Anamur da çok sayıda araç bulunduğunu ve bunun en az üçte birinin motosikletlerden oluştuğunu kaydeden Yılmaz, trafik kazalarındaki ölümün büyük bir çoğunluğunun da motor kazalarından oluştuğunu gözlemlediklerini söyledi.
Özellikle kasksız motor kullanımlarının deyim yerindeyse intiharla eş değer olduğunu kaydeden Yılmaz, “Bizim görevimiz vatandaşın huzuru ve güvenini korumaktır. Bunun için yasaların uygulanmasında yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Ama şunu belirtmek gerekir ki, ev iyi polis vatandaşın kendi vicdanıdır. Trafik hepimizin kullanım alanı olduğuna göre bir birimize karşı anlayışlı ve saygılı olmalıyız. Zaten dar ve kısıtlı olan trafik alanlarımızı saygı ve anlayış çerçevesinde kullanmalıyız. Özellikle pratik olmaları ve Anamur´un ulaşım noktaları kısa olduğu için motosikletler kullanılıyor. Vatandaşlarımızın hem kendi güvenlikleri hem de diğer sürücülerimizin güvenlikleri için motosikletleri kurallara uygun bir şekilde kullanmalarını istedi.
Ehliyetsiz, tescil belgeleri eksik ve plakasız motor kullanılmamasını özellikle vurgulayan Emniyet Müdürü Ercan Yılmaz, kasksız motor kullanan ve eksozları çevreyi rahatsız edici bir şekilde ses çıkaran sürücülerin motorlarının eksikleri giderilinceye kadar bağlanacağının da altını çizdi.

Kaynak:AnamurExpres

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.