Mehmet Türe’den Basın Açıklaması

31 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2029 defa okundu.

Saygıdeğer Anamurlular Değerli Hemşirelerim;
Bilindiği üzere Anamur genelinde Büyük şehir ve İlçe Belediyemiz tarafından Anamur’da bu yıl yapılan planlamalar kapsamında başlatılan içme suyu hatları yenileme ve sıcak asfalt çalışmaları son aşamasına gelmiş olup, kaldırım taşı döşeme çalışmalarına başlanmıştır.

Belediyemiz tarafından kıt imkânlar değerlendirilerek Anamur’u modern bir şehir yapma çabamız duyarsız insanlarca baltalanmaya çalışılmaktadır. Kaldırım çalışmalarımızın başladığı yaklaşık 15 günlük sürede her gün belediye anons sisteminden defalarca anons edilmesi ve cep mesajı sistemiyle yasal işlem yapılacağı konusunda bilgilendirmelere rağmen bazı insanlar yeni yapılan kaldırımlara araç park etmekte, kaldırım üzerinden araç geçirmekte ve kaldırım taşlarına zarar vermektedir.

Kıt imkânlarla, vatandaşın vergileriyle döşenen bu kaldırımlar hepimizin ortak malıdır. Hiç kimsenin kaldırımlara araç çıkarmaya, kırmaya, çatlatmaya, zarar vermeye hakkı yoktur. Aksini yapanlar ile ilgili yasal işlemlerin başlatılacağını daha önceden de duyurmuştuk, tespit edilen araçlara yasal işlem yapılmıştır. Bundan sonra da aksi yönde ısrarcı davranan araç sahiplerine yasaların verdiği en ağır cezalar uygulanacaktır.

Anamur için seçilen zarif, modern kaldırım taşları Kamu Malı olmasının yanında Anamur’a kıt imkanlarla, hatta imkansızlıklarla kazandırılmaktadır. Kaldırım taşlarına zarar vermek geleceğimize, Anamur’a, Anamurlular’a zarar vermektir. Hiçkimsenin buna hakkı yoktur. Art niyetle zarar vermek ve aksini yapmak hainliktir.

Son olarak yasal işlemlerin yanı sıra vatandaşlarımızdan, esnafımızdan kaldırımlarımızın korunmasına yönelik destek ve duyarlılık beklemekteyiz. Tabi ki bu konuda çok duyarlı davranan hemşehrilerimiz, esnaflarımız var. Onlara da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

Vatandaşlarımızın araç, motorbisiklet, eşya konulması gibi kaldırım işgallerine karşı Zabıta Müdürlüğümüze ait 814 11 15 dahili 1114 numaralı telefonlara ve Alo 153’e ihbarda bulunabilirler.

Anamur hepimizin, yapılan hizmetler hepimizin, çocuklarımızın, geleceğimizin…

Lütfen sahip çıkalım.

Mehmet TÜRE
Anamur Belediye Başkanı

Mehmet Türe'den Basın Açıklaması (2) Mehmet Türe'den Basın Açıklaması (3)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.