Kaçırlan Polis Sedat Yapalak Ailesine Mektup Yazdı

13 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2866 defa okundu.

28 Temmuzda izin dönüşünde , Diyarbakır Lice’de teröristler tarafından kaçırılan polis memuru Sedat Yapalak’tan haber geldi. Mektubu alan Burcu Yapalak , hem sevindi hem duygulandı hem de ağladı.

Tam 47 gün önce teröristler tarafından Diyarbakır Lice yolunda üç çocuğu ve eşinin yanından kaçırılan polis memuru Sedat Yapalak’tan haber var.

Pkk terör örgütü bilindiği gibi ağustos ayında Van’da 20 gümrük memurunu da kaçırmış ve bu memurlar İHD’nin girişimleri ile birkaç gün içinde serbest bırakılmış ve tutuldukları Kuzey Irak’tan Türkiye’ye dönmüştü.

Polis memuru Sedat Yapalak’ta gümrük memurları ile beraber Irak’ın kuzeyinde tutulmakta idi.Yapalak , gümrük memurlarının serbest bırakılacağını anlayınca , bu memurlar arasında bulunan hemşerisi Hacı İcat’a ,eşine ulaştırılmak üzere bir not yazdı.

Yapalak’ın , kaçırılışının 39. gününde yazdığı mektup , gümrük memuru Hacı İnat’ın babası tarafından polis memurumuzun eşi Burcu Yapalak’a ulaştırıldı.

Yapalak yazdığı notta , “iyi olduğunu ,üç öğün yemek verildiğini,moralini sağlam tutmaya çalıştığını,çocuklarını ve onların baba demelerini çok özlediğini yazmış.İnşallah Kurban Bayramına gelirim ama gelemezsem de kurbanınızı mutlaka kesin yazan Yapalak,babasının tavukların günde kaç yumurta verdiğini , biberleri ekip ekmediğini bile sormuş.İnşallah buradan sağ alim geleceğim ve bir daha sizi yalnız bırakmayacağım” diye yazmış..

Mektubu alan Burcu Yapalak , hem sevindi hem duygulandı hem de ağladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.