İrem Derici Konserin’de Anamur Coştu

25 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2183 defa okundu.

Anamur 9. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali kapsamında 2.gün sahne alan sanatçı İrem Derici Konserini 20 Bin Kişi izledi.

Aile Dostlarımız Yarışıyor

Anamur 9.Uluslararası Kültür ve Muz Festivali çeşitli etkinlik ve yarışmalarla sürüyor. Yüzme, Kano, Satranç ve Şiir yarışmalarının ardından 2. Günde Aile Dostlarımız yarışıyor yarışması ile evcil hayvanlar yarıştı.

Birbirinden güzel hayvanlar yarış etkinlikleri ile izleyicilerin ilgisini kazandı. Hayvan sevgisine olan ilgiyi artırmak için düzenlenen yarışlar sonrası dereceye giren hayvanların sahiplerine altın ödülü verildi.

Engelliler Dart Yarışı’nda

Anamur 9. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali kapsamında Dart yarışları düzenlendi. Dart yarışlarında yarışanlar Engelli vatandaşlar oldu. Festival kapsamında Engelliler ile ilgili farkındalık oluşturmak için yapılan yarışlarda derece girenler ödüllendirildi.

Kültürel ve Ticari Standlara Büyük İlgi

Anamur 9. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali kapsamında festival Alanında kurulan Yörük çadırları ve ticari standlar büyük ilgi gördü. Festival akşam programına kadar alana gelen vatandaşlar standları gezdi.

Standlarda Yörük kültürünü simgeleyen yayık ayranı, sıkma börek satışları ile eski eşyalar segilendi.

Ticari standlarda otomobilden dondurmaya birbirinden çeşitli ürünler satışa ve tanıtıma sunuldu.

Akşam Programı ve Sponsorlara Plaket

Anamur 9. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali akşam programı Festival Sponsorları’na plaket sunumu ile başladı. Sponsorlara plaketlerini Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, MHP Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut, MHP Bozyazı İlçe Başkanı Turan Tuna, Mersin Eski Milletvekili Hidayet Kılıç, Eski Milletvekili Ahmet Bukan, MHP, Ak Parti ve CHP’li Belediye Meclis Üyeleri takdim etti.

Halk Dansları

Festivalin ikinci günü akşamında Mut Belediyesi halkoyunları ve Ankara Mamak Halk Dansları muhteşem bir gösteri sundular.

Festival kapsamında bir gösteri sunan Ulu Resort Hotel Dans Grubu Anamurlular’dan büyük alkış aldı.

Anamur Belediyespor’dan Başkan Türe’ye On Numaralı Forma

Anamur 9. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali 2.gününde Anamur Belediyespor’un yeni transferi futbolcular ve takım yöneticileri tek tek okunarak sahneye çağırıldı. Alkışlarla sahneye çıkan futbolcu ve yöneticiler’in ardından Anamur Belediye Başkanı ve Anamur Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Türe sahneye davet edildi.

Futbolcu ve yöneticiler Anamur Belediyespor Kulüp Başkanı ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye on numaralı formayı hediye etti. Sunucu Belma Belen ‘On numaralı Başkan’a On Numaralı Forma Ediliyor’ dedi.

Plaketler

Akşam programında şiir yarışması jürisine plaket takdim edildi. Jüri üyeleri Festival Tertip Komitesi Başkanı Ali Rıza Kibrit, Bahadır Yıldız ve Şerafettin Köse’ye plaketlerini MHP il Kadın Kolları Başkanı Semra Tekeli, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin eşi Meliha Türe ve Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı’nın eşi Fatma Ballı verdi.

Festival Kapsamında imza ve söyleşi etkinliği düzenleyen Prof.Dr.Ulvi keser’e plaketini Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe verdi.

İrem Derici Konseri’ni 20 Bin Kişi izledi

Anamur 9. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali kapsamında 2.gün sahne alan sanatçı İrem Derici muhteşem sahnesi ile yaklaşık 20 bin kişiyi adeta büyüledi.

Birbirinden güzel şarkıları Anamurlular için seslendiren İrem Derici sahneden Anamur Muzu’nun tercih edilmesi yönünde konuşma yaptı.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe sanatçı İrem Derici’ye eşi Meliha Türe ile birlikte plaket, Muzlu Kadın Heykeli ve çiçek takdim etti. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe sanatçıya 82.ili simgeleyen üzerinde 82 yazılı Anamur Belediyespor Forması ve bir sepet Anamur Muzu verdi. Havai Fişek gösterisi ile süren program saat 00:00’da son buldu.

DJI_0038 DSC_0075

haber fotagrafları

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.