Gülnarlılar 6’cı Ayalan Şenliğinde Buluştu

3 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1570 defa okundu.

Gülnar Taşoluk mahallesi Ayalan mevkiinde bu yıl altıncısı düzenlenen Ayalan şenliği yöre halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Gülnar Taşoluk mahallesi Ayalan mevkiinde bu yıl altıncısı düzenlenen Ayalan şenliği yöre halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Mahalle halkının birlik, beraberlik ve kaynaşmasını sağlamak amacıyla yapılan etkinlik vatandaşlar tarafından büyük beğeni kazandı.

Programda yöresel köy yemekleri ikram edildi. Gülnar Özel Bilgi Pınarı Orta Okulu’nun katkılarıyla çocuklar ve gençler arasında halat çekme, çuvalla atlama ve değişik yarışmalar yapıldı. Yarışmada birinci gelenlere Gülnar Özel Bilgi Pınarı Ortaokulu müdürü Esabil Anıt çeşitli hediyeler verdi.

Anamur Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin de Anamur yöresi halk oyunları gösterisi programa ayrı bir renk kattı. Misafirler de halk oyunları ekibine eşlik ederek eğlendiler.

Gülnar Kardelen İlahi grubu birbirinden güzel ilahileriyle şenliğe manevi bir hava kattılar.

Ayalan şenliği organizatörü Ali Bülbül program sonunda yaptığı konuşmasında ; programa gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu, köy halkının dar çerçevede göstermiş olduğu bu kardeşlik ortamının tüm yurtta ve dünya da yaşanabileceğini söyledi.

6. Ayalan Şenliği programına kültürümüzü halk oyunlarıyla temsil eden Anamur Belediyesi Halk Oyunları Ekibine, kültürümüzü yaşatma adına yapılan bu güzel hizmetinden dolayı da Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ ye ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Halil KARATAÇ-GÜLNAR

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.