Gıyabi Ceneze Namazı Kılındı

19 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2657 defa okundu.

Anamurda gıyabi cenaze namazı kılındı

Türkiye’de yaşanan darbe girişiminin ardından demokrasi şehitleri, yurdun dört bir tarafında ebediyete uğurlanırken, Anamurda da gıyabi cenaze namazı kılındı. Türkiyede yaşanan darbe girişiminin ardından demokrasi şehitleri, yurdun dört bir tarafında ebediyete uğurlanırken, Anamurda da gıyabi cenaze namazı kılındı. İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar´ın kıldırdığı cenaze namazına Kaymakam Cengiz Cantürk, Emniyet Müdürü M. Ercan Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Ak Parti İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz, Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeleri Memur-Sen İlçe Başkanı İlyas Mercan, CHP İlçe Başkanı Ayhan Güven, ve vatandaş katıldı.

Gıyabi Cenaze namazının ardından Kur´an-ı Kerim okundu ve Müftü Zeynal Abidin Kara tüm şehitler adına dualar okudu ve ülkemizin ve milletimizin üzerindeki hain tuzakların hezimete uğraması hainlerin planlarının bozulması dileğinde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın bir telefon ekranın çağırısı ile milletin meydanlara inmesinin önlediği darbe girişimi hakkında konuşan Anamur Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Kerim Toslaklı, darbeyi Cumhurbaşkanımızın çağırısını bile beklemeden meydanlara inen Türk Milletinin önlediğini söylediTüm Türkiyede millet üzerlerine sürülen tanklar, atılan bombalar ve mermilere rağmen ölümüne demokrasi için durduğunu kaydeden Toskaklı, Türkiye Büyük Millet Meclisini vuran hainlere karşı Türk Milleti yek vücut oldu. Selam olsun onlara.” dedi.

Anamurda Yeni Cumhuriyet Meydanında, tüm yurtta olduğu gibi darbeye karşı durdu. Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz, meydanda toplanan vatandaşları Türk Bayrağı ile selamladı. CHP İlçe Başkanı Ayhan Güven ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Menderes Bora, meydanda demokrasi nöbetini tutanlardandı. Kur´an-ı Kerim ve Mevlüd-i Şerif okunan meydanda vatandaş Türk Bayrakları ile demokrasisine sahip çıktı.

Her gün Akşam Yeni Cumhuriyet Meydanında toplanmaya devam edilmesi için davet yapıldı. Demokrasi nöbetinin sabah namazına kadar devam edeceği kaydedildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.