Erdemli Eski Belediye Başkanı Kalay Vefat Etti!

22 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3880 defa okundu.

Mersin’in Erdemli ilçesi eski belediye başkanlarından Ali Kalay, 82 yaşında hayata veda etti. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Erdemli’ye çok emeği geçmiş bir başkan olan Ali Kalay’ı kaybettik. Mekânı cennet olsun” dedi.

Yaptığı hizmetlerde Erdemli’de çok sevilen bir isim haline gelen Erdemli Belediyesi eski başkanı Ali Kalay’ın vefatı sevenlerini üzdü. Alata Mezarlığına defnedilen Kalay’ı son yolculuğunda sevenleri yalnız bırakmadı. Kılınan cenaze namazının ardından dualarla defnedilen Ali Kalay’ın cenazesinde Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da hazır bulundu.

Açıklamasında, Erdemli’nin bu hale gelmesi için hizmet eden herkesi minnetle andıklarını dile getiren Başkan Tollu, “Erdemli için hizmet etmiş, Erdemli’ye emeği geçmiş eski Başkanlarımızdan Ali Kalay’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yeni hizmet binamızdan önceki bina kendi dönemlerinde yapılmış ve Erdemli’ye 50 yılı aşkın bir süre hizmet vermiştir. Hizmet binasının yanı sıra birçok hizmete imza atan Ali Kalay aramızdan ayrıldı. Ancak biz onun ismini caddelerde, sokaklarda ve parklarda yaşatacağız. İnsanlar ölür ama yaptıkları hizmetler asla unutulmaz” dedi. Tüm Erdemli’ye baş sağlığı dileyen Başkan Tollu, Ali Kalay’ın Erdemli’ye yaptığı hizmetlerle anılmaya devam edeceğini belirterek sözlerini noktaladı. Tollu, cenazeden sonra aileye başsağlığı dileyerek, talep olması halinde Erdemli Belediyesi olarak her ihtiyacın karşılanacağını kaydetti. Taziyelerin, Akdeniz Mahallesi, Ulu cami civarı, D400 yol kenarında kurulan taziye yerinde kabul edildiği bildirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.