Boş Tabutta Cenaze Namazı Kıldılar

27 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2755 defa okundu.

Malatya’da vefat eden bir kişinin cenazesi gasilhanede kalınca boş tabuta karşı cenaze namazı kılındı.

Yaşanan ilginç olay şöyle gelişti: Yeşilyurt ilçesi Konak mahallesinde, Ö.A. isimli vatandaş hastanede vefat etti. Cenaze, hastaneden alınarak defin işlemleri için Konak Merkez Camii gasilhanesine götürüldü. Cami imamı cenazeyi yıkadı. Öğle namazına beklenecek zaman olunca imam cenazeyi soğuk hava dolabına yerleştirdi. Öğle namazı sonrası cenaze namazı kılmak için hazırlık yapan mevtanın yakınları, cenazesinin bulunduğu boş tabutu musallaya taşıdı. 

 

Öğle namazı sonrası musalla taşındaki tabut için cenaze namazı kılındı. İmam mevta için helallik istedi. Topluluk hep birlikte ‘helal olsun’ dedi. Cenaze namazı sonrası tabut cenaze aracına konularak Konak Mezarlığı’na götürüldü. Burada cenaze sahiplerinden 2 kişi açılan mezara indi, diğer yakınları ise tabutu açmaya başladı. Mezarın içindeki 2 kişi cenazenin kendilerine verilmesini beklerken, tabutu açanlar cenazenin olmadığını görünce kısa süreli bir şaşkınlık yaşadı. Bu esnada imam ile cenaze sahipleri arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

 

İmam cenazeyi dolaba koyduğunu, bu yüzden boş tabutun getirildiğini bildirdi. Mevtanın yakınları yeniden gasilhaneye giderek cenazeyi mezarlığa getirdi. İkinci kez kılınan cenaze namazı sonrası cenaze toprağa verildi.

 

Malatya’da 10 yıl önce de benzer bir olay yaşanmıştı. Gasilhane buzdolabında unutulan cenaze tabuta konmamış, boş tabut mezarlığa taşınmıştı. O zaman boş tabut musalla taşındayken kılınan cenaze namazı tekrarlanmamıştı.<

Kaynak:Cihan

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.