Aziz Yıldırım Hakkında Zorla Getirilme Kararı Verildi

2 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1413 defa okundu.

İş adamı Hamdi Akın’a hakaret ettiği ve tehditte bulunduğu iddiasıyla 7 yıla kadar hapsi istenen Aziz Yıldırım hakkında duruşmaya zorla getirilme kararı verildi.

7 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 3 Kasım 2013 tarihinde düzenlenen seçimli olağanüstü genel kurulunda yeniden başkan seçilen Aziz Yıldırım’ı tebrik etmek isteyen iş adamı Hamdi Akın, hakaret ve tehdide uğradığı gerekçesiyle şikayette bulunmuştu. Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca düzenlenen iddianamede, hakaret ve tehditte bulunduğu iddia edilen Aziz Yıldırım’ın, daha sonra kürsüye çıkarak basın-yayın organlarının önünde Hamdi Akın’ı kastederek eleştiri sınırlarını aşan söylemlerde bulunduğunu öne sürmüştü. İddiaların CD görüntüleri ve bilirkişi raporuyla tespit edildiğine dikkat çekilen iddianamede, Aziz Yıldırım’ın suça konu sözleri ile Akın’ın onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunduğu iddia edilmişti. Bu nedenle de Aziz Yıldırım hakkında, “hakaret” ve “tehdit” suçlarından 2 yıl 3 aydan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

AZİZ YILDIRIM, DURUŞMALARA GELMEDİ

Anadolu 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılama sırasında ilk iki celse mazereti nedeniyle duruşmalara katılmayan Aziz Yıldırım, geçtiğimiz gün görülen duruşmanın 3. celsesine de gelmedi. Avukatı, Aziz Yıldırım’ın acil bir işi için Ankara’ya gittiğini belirtip mazeret sunarken, Mahkeme Hakimi Tamer Akgökçe, Aziz Yıldırım’ın, gönderilen davetiyeye rağmen duruşmalara gelmemesi nedeniyle zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.