Atatepe Yanıyor

15 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3925 defa okundu.

Mersin ili Anamur İlçesi Esentepe mahallesinde başlayan orman yangınını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor.

Anamur ilçesi Esentepe mahallesinde başlayan orman yangını korku dolu anlar yaşanmasına sebep oldu. Akşam saatlerinde başlayan orman yangını ,başladığı nokta itibarı ile önce yerleşim yerlerini daha sonra ormanı tehdit etmeye başladı.

İtfaiyenin yangın yerine önce ters yoldan gelmesi , ardından yangına giden yol üzerinde Tedaş’ın kopan elektrik telini tamir ediyor olması sebebiyle itfaiye ve arazözler üçüncü bir yola yönlendirildiler.Zaman geçtikçe esen rüzgarında etkisi ile büyüyen yangına müdahale güçleşti. Onlarca arazöz ve itfaiyenin müdahale ettiği yangın tüm olumsuzluklara rağmen kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları başladı.

Yangına müdahalede geç kalındığını ifade eden ve 15 yıldır aynı evde oturan mahalle sakinlerinden Halit-İnci Gülerman çifti, “itfaiye ve arazöz çok geç geldi, müdahalede çok geç kalındı, itfaiye ve arazözde bulunan yangın ekibinin , yangın konusunda eğitimsiz ve bilinçsiz oldukları her hallerinden belli oluyordu” dedi.

Esentepe, Saray ve Göktaş mahallesi muhtarlarının da bizzat katıldığı yangın söndürme çalışmalarında, aslen Alman vatandaşı olan ancak Turizmci Halit bey ile evlendikten sonra Türk ve Müslüman olan İnci Gülerman’ın , gördüğü her ateşi yetkililere heyecan ve telaşla göstermesi ve belki de yangının kontrolünde en etkili kişi olarak göründü.

Yangın kontrol altına alındı ve yangının başlama sebebi ilgili gerekli incelemeler başlatıldı.

20150815_194152 20150815_194326 20150815_195727 20150815_195805

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.