Anamur’da Sokak Lambaları Gece Gündüz Yanıyor

11 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1236 defa okundu.

Anamur’da caddelerde sokak lambalarının Gündüz saatlerinde yanması vatandaşların tepkisini çekiyor.

Sokak aydınlatma lambalarının gereksiz yere kullanılması milli servetin israfına sebep oluyor. Boş yere yanan lambalardan dert yanan vatandaşlar, enerjinin bu kadar kolay harcanmaması gerektiğini söyledi. Sokak lambalarının gündüz boşuna yandığı merkez Anamur ilçesinde  Bankalar Caddesi,Tahsin soylu caddesi ,Ahmet Taner  Kışlalı caddesi vatandaşlar, Toroslar Elektrik Dağıtım (Enerji sa)’yı göreve çağırıyor.

Vatandaş Tuncay Çökelek Ve Cadde esnafından Büfeci  Mustafa Bulut, “Enerjimize sahip çıkalım. Milli servetimiz olan enerjimizi israf etmeyelim. Devlet bu konuda tedbir almalı. Gündüz vakitlerinde sokak lambaları boşuna yanıyor. Bu yanan Elektrik Ücretlerini de Tüketiciden tahsil Ediliyor. Öte yandan Anamur’un bazı mahallelerinde ise aylardır sokak lambaları yanmıyor. İnsanlar Cep Telefonlarının ışıklarıyla  sokaklarda dolaşıyor” diye konuştu.

Ayrıca Tuncay Çökelek 186 Toroslar Elektrik Dağıtım (Enerji sa)’yı Arayarak Sokak Lambalarının  Lüzümsüz olarak  Gündüz Yandığını ihbar ettiğini söyledi. Toroslar Elektrik Dağıtım Müşteri temsilcisinin  Arıza Ekiplerinin  konuyla ilgileneceklerini aktardığını söyledi.

Enerji İsrafının  Takipinde Olacağıım

 

Çökelek takip numarası ile enerji israfının takibinde olacağını söyledi . Ancak  Toroslar Elektrik Dağıtım Wep sitesinden hata  verdiğini  söyledi .

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.