Anamur’da Asfaltta Yumurta Pişirdi!

6 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
14309 defa okundu.

Tüm yurdu etkisi altına alan sıcak hava, Anamur’da da etkisini gösteriyor. Hava sıcaklığının nemle beraber 44 dereceyi bulduğu Anamur’da vatandaş asfaltta yumurta pişirdi.

Hafta sonundan beri etkili olan sıcak havalar, tüm ülkede etkisini sürdürmeye devam ediyor. Hava sıcaklıkları ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ile 9 derece daha üstünde seyrederken, yetkililer hava sıcaklıklarının 2 ile 4 derece daha artacağını bildirdi. Anamur’da da Afrika sıcaklıkları etkili olurken, vatandaşlar serinlemek için farklı yöntemler deniyorlar. Hava sıcaklığının nemle beraber 44 dereceyi bulduğu Anamur’da bir genç asfaltta yumurta pişirdi. Mehmet Orhan isimli genç Anamur Güzelyurt Mahallesinde  yumurta ile sıcak havanın etkisini gösterdi. Gencin kırdığı yumurta 5 dakika içinde pişti.
Vatandaşlar ise sıcak havadan korunmak için yine ağaç altlarını seçti. Kimi vatandaş ailesiyle birlikte ağaç altında otururken kimi vatandaş ise yattı. Çocuklar ise yine denize girerek serinlemeye çalıştı. Sıcak havada yürüyen yaşlı bir çift, havanın çok sıcak olduğunu belirterek, “Böyle bir sıcak olamaz ya birden geldi. Daha önce Anamur’da böyle bir sıcağı hiç görmedik. Daha da artacağını söylüyorlar. Gerçi zamanı. Haziran ayındayız ama bugüne kadar havalar hep serin gitti. Bundan sonra da böyle sıcak olacak gibi. Güneşte gezemiyoruz, gezilir mi bu sıcakta. Bu sıcakta mecburiyetten geziyoruz. Yoksa gölgede oturacağız. Şu anda da gölge bir yer arıyoruz” ifadelerini kullandılar.
Meteoroloji yetkilileri Mersin’de ve İlçelerinde önümüzdeki günlerde de sıcak havanın süreceğini, bundan dolayı özellikle yaşlı ve hamile kadınların güneşli havada çok fazla dolaşmaması uyarısında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.