Anamur Teröre Lanet Okudu

15 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1856 defa okundu.

Anamur Milliyetçi Hareket Partisi ilçe Teşkilatı tarafından organize edilen ve Anamurlular’ın yoğun ilgi gösterdiği Teröre Lanet Yürüyüşü’nde Terör lanetlendi, Birlik ve Beraberlik mesajı verildi.

Binlerce kişinin katıldığı yürüyüş Anamur Çavuşpınarı önünden başladı, Atatürk Bulvarı istikametinden Yeni Cumhuriyet Meydanı’na ulaştı. Yürüyüşün en önünde Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez yazılı pankartlar, arkasında ise Anamurlu Şehitlerin fotoğrafları gençlerin ellerinde yer aldı. MHP ilçe Başkanı Erdal Bulut ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Şehit aileleri ve Gazilerin yanında yürüdü. Sanatçı Aybüke Ayberk ve MHP Mersin Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ali Gökmen de yürüyüşe katılanlar arasında yer aldı. Yürüyüşte yer alan dev Türk Bayrağı’nı takip eden vatandaşlar vatanın birlik ve bütünlüğüne yönelik sık sık slogan attı.

Şehitler Ölmez vatan Bölünmez, Şehitler Ölmez Bayrak inmez, Apo’nun itleri yıldıramaz bizleri, Ne Mutlu Türk’ün Diyene, Anamur ovası hainlere dar gelir, Türk Kürt Kardeştir Ayrım yapan kalleştir ve Yan Gelip yatmadık vatanı satmadık şeklinde sloganlar atan vatandaşlara evlerinin balkonlarından ve işyerlerinden diğer vatandaşlar da alkışlarla karşılık verdi. Binlerce kişi Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden geçerken de Polise Uzanan Eller Kırılsın sloganı attılar.

Terörü protesto eden 7’den 70’e Anamurlu vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla birlik ve beraberlik mesajı da verdiler. Yürüyüşte ailelerinin omuzunda Türk Bayrağı sallayan minikler de dikkat çekti.

Binlerce kişi Cumhuriyet Meydanı’na Mehter Marşı eşliğinde girdi. Alanda ilk olarak Şehitler için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran Anamurlular burada da sık sık slogan attılar. Vatandaşlar ellerinde Anamurlu şehitlerin isimlerinin ve teröre lanet okuyan sloganların yazılı olduğu dövizleri taşıdılar.

Cumhuriyet Meydanı’nda MHP İlçe Başkan Yardımcısı Doğan Ceylan Şehitler için bir şiir okudu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk konuşmayı MHP Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut yaptı.

Başkan Erdal Bulut konuşmasında; ‘Birileri bu memleketin üzerinde hesap yapıyor, ama hesabı en iyi Allah yapar, buraya tüm Anamur’u çağırdık, burada her siyasi partiden arkadaşımız kardeşimiz var, siyasi bir amblem getirmedik buraya, tek bir derdimiz var, Türkiye Cumhuriyeti devleti bölünmesin, bu şehitler bize hakkını helal etsin diye. Anamur Halkı’nın duyarlılığı işte bu. Bizler bu vatana, bu millete canını vermiş, evladını vermiş Şehit Anneleri ile beraber bu yürüyüşü gerçekleştirdik. Anamur ve bütün Türkiye buradan sesimizi duysun diye. Siyasi sonucu ne olursa olsun bu memleketi böldürtmeyeğiz. Bedel ödemek gerekiyorsa, tarihte ödediğimiz bedelin aynısını ödemeye hazırız. Dedi.

Başkan Bulut konuşmasını yazılı olarak hazırladığını ancak sözün bittiği noktada olduklarını ve konuşmasını kağıttan yapmayacağını ifade ederek; ‘Evlatlarımız için asker ve polislerimiz için yüreğimiz yanıyor, bundan 3 ay önce analar ağlamasın diyenler nerdesiniz? Diye sordu ve buraya gelemezler dedi. Kendisini alkışlayanları susturan Başkan Bulut, buraya şov yapmaya gelmedik, şehitlerimiz için buradayız, lütfen alkış yapmayın, Bu memleket öksüz kalacaksa canımızı vermeye hazırız demeye geldik, dedi.

Başkan Bulut; ‘Bu ülke üzerinde bir oyun oynanıyor, bu oyunu gördük, bu oyunu size oynatmayacağız, bu memleketi size böldürtmeyeceğiz, memleketin hertarafı sarılmış, Atatürk bundan doksan yıl Gençliğe Hitabede önce söylemiş, içeride ve dışarıda harici bedhalar olacaktır, Ey Türk gençliği uyuma, bunlar sizi yönetenler de olabilir diyor, tarih tekerrürden ibarettir, tarihten ibret almayan milletlerin coğrafyasını başkaları çizer, tıpkı dalından kopan bir yaprağın akıbetini rüzgarın belirlediği gibi, birşeylerden ibret alma zamanımız geldi.

‘Bu memleketi bölmek isteyenler, içeriden ve dışarıdan, internet üzerinden, sanal alemden, ağızlarından salyalar akarak silahşörlük yapanlar, işte er meydanı Anamur, gelin buraya burada hesaplaşalım, gelemezler, cesaretleri yok dedi.

Bulut; ‘Herkes oturup eteğindeki taşı döksün, şapkasını önüne eğip düşünsün, Türkiye’de oynanan oyunu görsün, önümüzde bir süre var, bu süreyi iyi değerlendirsin’ dedi ve şiir okuyarak konuşmasını sonlandırdı. Şiirde Bulut; İlim irfan sahibi isen sen, önce vatan diyorsan sen, vatanı devleti biliyorsan sen, satışmış hainler kol geziyor, nerdesin diye sordu alanı dolduran binlerce kişi ise burda şeklinde karşılık verdi.

Başkan Bulut’un konuşmasının ardından kürsüye emekli bir asker olan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe çıktı.

Başkan Mehmet Türe konuşmasında; ‘ Çok değerli Anamurlular, çok değerli Hemşehrilerim MHP Anamur İlçe Teşkilatının Yasal olarak düzenlediği teröre Lanet Programı’na hepiniz hoşgeldiniz, Vatanımızı parçalamkla, milletimizi bölmekle, kardeşi kardeşe vurdurmakla iç savaş çıkarmak istiyorlar, bu senaryo tam otuz yıldır devam ediyor, özellikle islam coğrafyasında başlatılan bu oyunun nihai hedefi Türkiye’dir, senaryonun sahipleri unutmayın Türk ile Kürt kardeştir. Kürt ile Türk’ü ayıramayacaksınız. İç savaş çıkartamayacaksın, bu ülkeyi bölemeyeceksiniz.

Terör örgütü ve destekçileri şu aşamada başarı kazanmış gibi görünüyorsunuz, bu havadasınız, Amerika’nın, İsrail’in ve onun ülke içerisindeki hain destekçilerini arkanıza alarak bu kadar ileriye gittiniz, geldiğiniz son nokta burası, artık sonuca gitme zamanı. Ben bu ülkeyi yönetenlere çözüm yollarını Anamur’dan haykırıyorum, acilen Apo iti asılmalıdır. Acilen Apo iti asılmalıdır, psikolojik olarak bunları yerle bir edecektir bu. Terörün hakim olduğu yerlerde sıkıyönetim ilan edilmelidir. Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP acilen kapatılmalıdır. Tüm teknolojik imkanlar kullanılıp terör örgütü yerle bir edilmeli, sonunda da kara harekatı başlatılmalıdır, bunun süresi de altı aydır.

Biz yıllardır haykırıyoruz, özellikle son dört yıldır haykırıyoruz, teröristle pazarlık olmaz, teröristlerle masaya oturulmaz, teröriste yaşam alanı bırakılmaz, böyle olunca terör örgütü ordulaşır, her evi silah deposu yapar, tonlarca patlayıcı maddeyi yurt içine sokar, istihbaratlarını tamamlar, psikolojik olarak üstünlüğü ele geçirir. Ortadoğuda bir misyon elde eder, sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne kafa tutar.

Unutulmasın, unutanlara hatırlatalım, bu millet yedi düvele karşı zafer kazanmış bir millettir, bu millet üç kıtaya hükmetmiş bir millettir. Bu millet Yavuz’un, Fatih’in, Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarıdır. Bu millet beş bin yıldır sahnededir ve kıyamete kadar da sahnede kalacaktır İnşallah. Bu millet Kürt kardeşlerini PKK’dan ayıracaktır. Kürt kardeşlerini PKK’nın pençesinden kurtaracaktır.

Başkan Mehmet Türe; Ülkemizde ve Anamur’da Milliyetçi ve ülkücüleri yasal olmayan eylemlere bulaştırmak isteyenler var, bizler hiçbir zaman yasadışı eylemlerin içinde olmadık, olmayacağız! İşte biz burada yasal izinli mitingde ve gösterideyiz. Başkan Mehmet Türe basın mensuplarını tenzih ederek, bazı eleştirilerde bulundu. Değerli Anamurlular, Anamurda da hizipçiler olabiliyor Anamur düşmaları boş durmuyor, belediye çalışanları ve şahsımın Milli Duruşu’nu suiistimal etmeye çalışıyorlar, herkes bilsin ki Anamur Belediye Başkanı ve tüm çalışanları Vatan, Bayrak ve Millet sevdalısıdır, yasal çerçevede vatan hainlerine karşı tepkimizi en sert şekilde göstermek bizim hakkımızdır. Dedi.

Başkan Türe; Basın mensubuyum diye geçinen Hamam Böcekleri, iki yüzlü Anamur düşmanları bizim duruşumuzu bozamaz, bozdurtmayız. Ben bir kez daha söylüyorum 78 milyon Şehit olmaya hazırız, altmışdört bin Anamurlu onüçünçü Şehidini vermeye her zaman hazırdır. Ama nasıl, mertçe, erkekçe, pisi pisine değil, kalleşçe değil..! dedi.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe konuşmasını Şehitleri rahmetle anarak bir şiirle bitirdi ve Ey Şehit Oğlu Şehit, İsteme Benden Makber, Sana Avucunu Açmış Duruyor Peygamber, Vatan Namustur, Onurdur, Şereftir, Böldürtmeyeceğiz..! dedi.

Başkan Türe son söz olarak Ne Mutlu Türk’üm Diyene derken vatandaşlar sloganlarla Başkan Türe’ye eşlik etti.

Konuşmaların ardından Şehitler için Kuran’ı Kerim okundu. Duygulanan Anamurlu Şehit Serkan Angay’ın annesine koşan Başkan Türe ve Başkan Bulut Şehit Annesi’ne; Ne mutlu ki sana Şehit Anasısın, bizler de senin evladınız, ağlama dediler, Şehit Annesi ise vatanı satıyorlar, nasıl ağlamayayım diye cevap verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.