Anamur Şehitlerine Sahip Çıktı D-400 Trafiğe Kapandı Yollar Ateşe Verildi

8 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4096 defa okundu.

Anamur İlçesi D-400 karayolu Çarıklar Mahallesi Kavşağında toplanan yaklaşık 2 bin vatandaş, geçen araçlardan doğu plakası kontrolü yaptılar.

Anamur Halkı Şehitlerine Sahip çıktı

Anamur Halkı Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, sloganları ile yoldan geçen araçları kontrol eden vatandaşlar bir otobüsün plakalarını sökerek geçmesine izin verdiler, bir tırın ön camını ise attıkları taşla patlattılar. Dağlıcada dün gece yapılan terör saldırısına tepki olarak gerçekleştirilen eyleme katılan gençler, yanlarında getirdikleri Türk Bayrağını açarak küçük araçları bayrağın altından geçirdiler. Askerlerin ‘Dağılın´ uyarılarını dikkate almayan vatandaşlar, uzun süre askerlerle tartıştılar. Akşam saat 20:30 sularında başlayan eylem, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.
Yolu Lastik Yakarak Kestiler
Çarıklar Mahallesi Yol ayırımı ile Anamur Sanayi Sitesi arasında kalan yaklaşık 400 metrelik yol çift şeritli olarak kapatıldı. Bir süre araçların geçişine kontrollü olarak izin veren vatandaşlar, daha sonra lastik yakarak yolu tamamen trafiğe kapattılar. Jandarma ve polis Anamur´un batısında bulunan Radar Mevkii ve birinci tünelin olduğu bölgede güvenlik nedeni ile özellikle doğu plakalı araçların geçişine izin vermedi.
Anamur Kaymakamı Kaymakam Cantürk´ten dağılalım çağırısı
Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Çarıklar yol ayırımında eylem gerçekleştiren kalabalığa araçların içerisinde yolcu ve hastaların olabileceğini belirterek ‘kendi kendimizi mağdur ediyor, onların ekmeğine yağ sürüyoruz. Lütfen dağılalım.´ Diyerek çağırıda bulundu. Bölgemizin vatandaşlarının da yolda mahsur kaldığını kaydeden Cantürk´ün çağırısı da toplanan vatandaşları dağıtmaya yetmedi.
Bozyazı da Anamur´a geldi
Gece saat 23:00te 16 kilometre mesafedeki Bozyazı İlçesinden de yaklaşık 500 kişilik bir grup Anamur´a gelerek eyleme destek verdiler. Bir süre ‘Ne Mutlu Türküm Diyene, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez.” Diyerek slogan atan vatandaşlar, daha sonra İstiklal Marşımızı okudular. Dağılın çağırılarına ‘Bizim askerlerimiz şehit ediliyor. Eylemimizi sabaha kadar devam ettireceğiz.” Diyerek kararlılıklarını ifade ettiler.

haber fotagrafları

Anamur Şehitlerine Sahip Çıktı D-400 Trafiğe Kapandı Yollar Ateşe Verildi (4)

Anamur Şehitlerine Sahip Çıktı D-400 Trafiğe Kapandı Yollar Ateşe Verildi (6

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.