ANAMUR İl’mi Oluyor

10 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4903 defa okundu.

Türkiye’de önümüzdeki günlerde nüfus bakımından şuan mevcut olan birçok ilden daha çok yoğunluğa sahip bazı ilçelerde düzenleme yapılarak il statüsüne kazandırılması beklenmekte.

İl olması ile ekonomik anlamda daha fazla gelişim gösterecek bu ilçeler , il olmaları halinde gerek şehirleşmede gerekse endüstride işsizliğin azalmasına da katkı sağlayacak.

Belirlenmiş nitelikleri taşıyan (merkeze uzaklık, gelişmişlik vb.) mevcut ilçelerden yeni iller kurulabilir. Daha önce Resmi Gazete’de yer alan ilana uygun olan ilçelerin il haline getirilmesi uygun görülmüştür.

İşte yapılması beklenen yeni düzenleme ile il statüsüne Katılacak Olan İlçelerin Listesi
Elbistan (Kahramanmaraş),Alanya (Antalya), Manavgat (Antalya),Anamur (Mersin), Edremit (Balıkesir), Beypazarı (Ankara), Bandırma (Balıkesir), Polatlı (Ankara),
Şereflikoçhisar (Ankara), Çorlu (Tekirdağ), Akhisar (Manisa), Develi (Kayseri), Erbaa (Tokat), Niksar (Tokat), Turhal (Tokat), Zile (Tokat), Ergani (Diyarbakır), Fethiye (Muğla), Erciş (Van), Ereğli (Zonguldak), Gebze (Kocaeli), Kâhta (Adıyaman), İnegöl (Bursa), Ereğli (Konya), Lüleburgaz (Kırklareli), Kozan (Adana), İskenderun (Hatay), Malazgirt (Muş), Midyat (Mardin), Siverek (Şanlıurfa) ,Nazilli (Aydın), Suşehri (Sivas), Şebinkarahisar (Giresun), Tarsus (Mersin), Sungurlu (Çorum),
Cizre,Şırnak ve Yüksekova ilçeleri de il olacak ilçeler arasında.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.