Anamur Arefe Günü Dolu ve Yağmura Tutuldu

23 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1604 defa okundu.

Anamur ‘da sağanak,yağış ve dolu kurban pazarını vurdu…

Anamur’da kurban pazarı kuran besiciler,ve  kurbanlık almaya gelen vatandaşlar şiddetli yağış nedeniyle göle dönen pazarda, kurbanlıkların içine girerek yağmur ve doludan korundular.Hazırlıksız yakalanan Çiftçilinin çadırları göçtü.

Anamur İlçesin’de bugün öğle saatlerinde yağan yağmur caddelerin sularla dolmasına yetti. Rüzgar ve şiddetli yağışın getirdiği çöpler mazgalları kapatınca caddeler göle döndü. Yağmura hazırlıksız yakalanan esnaf arife günü bir anda neye uğradığını şaşırdı. Yaklaşık 25 dakika yağan yağmur ve rüzgar ilçede etkili oldu. İtfaiyeden alınan bilgilere göre her hangi bir su baskını yaşanmadı. Yağışın ardından vatandaşlara ise ev ve iş yerlerinin önünü temizlemek düştü. Bazı esnafta caddede biriken suyun boşalması için mazgalları kendileri açtılar. Metrekareye yaklaşık 40 kilogram yağışın düştüğü Anamur da meteorolojiye göre havanın önümüzdeki 5 gün parçalı bulutlu olması bekleniyor.

1553413291888 1554226573761

Pazarda 5 Boynuzlu Koç Gözlerden kaçmadı.

Anamur Barçın yaylasında yetişen 5 boynuzlu koç kurbanlık almaya gelen vatandaşların yoğun ilgisini çekti.Kurbanlık almaya gelen vatandaşlar 5 boynuzlu koçla hatıra fotoğrafı çekinmekten kaçınmadılar.

beş boynuzlu koç  beş boynuzlu koç

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.