Anamur 2. Tarım ve Gıda Fuarı başladı

8 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1455 defa okundu.

Anamur 2. Tarım ve Gıda Fuarı 8 Ekim 2015 Günü saat 10:00’da Anamur Ticaret Ve Sanayii Odası önünden başlayan yürüyüşle Start aldı. Fuar yürüyüşüne Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz , Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Ülkü Ocakları İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Milletvekilleri, Milletvekili Adayları, Anamur Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Ziraat Odası Başkanı Şeref Gümüş, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Güngör, Muzbir Başkanı Mehmet Güzel, STK Başkan ve temsilcileri, muhtarlar , basın mensupları , yerel ve ulusal firma temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın Ardından Anamur Belediyesi Din Görevlisi Yalçın Şahin Fuar Duasını Yaptırdı.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe yaptığı konuşmada Anamur 2. Tarım Ve Gıda Fuarını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Başkan Türe Anamur Tarım Ve Gıda Fuarının Anamur ile birlikte tüm bölgeyi temsil ettiğini fuar sayesinde üreticilerin yeni zirai ilaçlarıve teknolojileribirebir uzman kişilerden öğrenebildiğini soru sorabildiğini ve bilgi alabildiğini belirtti. Başkan Türe fuarın düzenlenmesinde emeği geçen CNR pozitif Fuarcılık, Anamur Belediyesi, Anamur Ticaret Ve Sanayi Odası, Anamur Ziraat Mühendisleri Odası, Anamur Ziraat Odası, Anamur Muz Üreticileri Birliği ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür etti.

Başkan Mehmet Türe Anamur ve bölge kaymakamlarına ,Mersin Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut’a, belediye başkanlarına, ticaret odalarına, ilçe tarım müdürlüklerine, katılımcı firmalara, fuarın düzenlenmesinde yoğun emek sarf eden kılıç tarım’a ve belediye çalışanlarına ayrıca teşekkür etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz konuşmasında Mersinin Mersinlinin yaşam kalitesini yükseltecek her türlü çalışmaya Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak destek verdiklerini vermeyede devam edeceklerini belirtti. Başkan Kocamaz Mersinde üretimi istihdamı ve kaliteyi arttıracak projeler geliştirdiklerini söyledi. Başkan Kocamaz, Anamurlular olarak Mehmet Türe gibi çok çalışkan bir belediye Başkanına sahip olduklarını kaydetti. Mersin genelinde hayata geçirilen projelerden de bahseden Başkan Kocamaz Anamur Tarım Ve Gıda Fuarı’nın hayırlı olmasını diledi.

Anamur Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu ,Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Projeler Koordinatörü Tahsin Tüfekçi ve CNR Fuarcılık Genel Müdür YardımcısıErdem Taylanlı birer konuşma gerçekleştirdiler.

Konuşmaların ardından plaket töreni gerçekleşti ve kurdele kesimine geçildi. Protokol ve halk 100ün üzerinde firmanın katıldığı Anamur Tarım Ve Gıda Fuarı stantlarını gezdi.

Açılış ve stant ziyaretlerinde protol-kol her standa ayrı ayrı uğrayarak katılımcı firmalara başarılar diledi. Fuar açılışının 2. Saatinde ziyaretçi sayısı 3000’i geçti.

DSC_6285 DSC_6444

haber fotagrafları

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.