Ak Partide Bayramlaşma Havası

27 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1197 defa okundu.

Mersin´in Anamur İlçesi´nde Adalet ve Kalkınma Partisi Anamur İlçe Teşkilatının Bayramlaşma programına katılan Ak Parti Antalya Milletvekili ve Mersin 1. Sıra Milletvekili Adayı Eski Ulaştırma, Denizcilik Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan,
PKK´yı maşa olarak kullanan dış güçlerin tıpkı Kurtuluş savaşında emellerine ulaşamadıkları gibi, bu gün de amaçlarına ulaşamayacaklarını söyledi.

Elvan “Türkiye ile bir hesabı olanlar, bu milletle bir hesabı olanlar, Ay yıldızlı Bayrağımızla bir hesabı olanlar asla bunu başaramayacakları çünkü karşılarında güçlü bir Ak Parti Hükümeti var.” Dedi. Konuşmasının devamında Ak Parti hükümetinin 13 yılda 80 yıllık Cumhuriyet döneminden daha fazla yatırım yaptıklarını kaydeden Elvan, yıllık 2-3 bin dolar olan milli gelirin 10 bin dolara yükseldiğini kaydetti. Dünyanın 150 milyon yolcu kapasiteli en büyük hava alanının yapımının tüm engelleme girişimlerine rağmen yüzlerce mühendis ve 5 bin´i aşkın çalışan kadrosu ile devam ettiğinin altını çizen Elvan, 80 yıl da 6 bin bölünmüş yol yapılırken, 13 yıllık Ak Parti Hükümeti döneminde 18 bin kilometre bölünmüş yol yaptıklarını söyledi ve 450 kilometrelik Antalya Mersin Karayolunun 408 kilometresinin tamamlandığını ve sadece Anamur Gazipaşa arasında 42 kilometrelik bir mesafenin kaldığını söyledi. Bu bölümünde ihale edildiğini ve yıl başından sonra ilk kazmanın vurulacağını ifade eden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ak Parti Mersin Birinci Sıra Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Anamur İskelesinin tamamen yıkılarak yerine 2016 yılında Anamur Limanının inşa edileceğini ve Anamur´a bir gümrük Müdürlüğü kurulacağını ve muz ihracatının muzun başkenti Anamurdan doğrudan yapılabileceğini müjdeledi. Anamur´a tarımsal sulama için kapalı devre sulama sisteminin ihalesinin yılbaşından sonra yapılacağını ve çalışmalara başlanılacağını sözlerine ekleyen Elvan, Seralardan kullanılan elektriğin de yüzde 15 oranında ucuzlatılacağını söyledi. 140 kilometrelik Anamur Ermenek yolunun Anamur girişinin daha doğuya alınarak ulaşım zamanının 1 saat 15 dakikaya düşürüleceğini kaydeden Elvan, Ermenek Karaman Bucak Kışla güzergah yolunun da yenilenerek ulaşım süresinin bir saate düşürüleceğini söyledi. Elvanın konuşmasının ardından Ak Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar, Anamur İlçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz partililerle bayramlaştı.

ak-partide-bayramlasma-havasi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.