71 Yaşında Lastik Tamir Ediyor

30 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1508 defa okundu.

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, askere giden oğlunun ekmek teknesi kapanmaması için başladığı lastik tamirciliğinde 35 yılı geride bırakan Vesile Akın (71), yaşı ilerlemesine rağmen çalışma azmiyle gençlere örnek oluyor.

Lastik tamircisi olan oğlunun askere gideceği dönemde eşiyle bir karar aldıklarını ve işi kendisinin üstlendiğini dile getiren Akın, bu mesleğe, “Kadından doktor olacak, hakim olacak, savcı olacak, kaymakam olacak da bir de lastikçi olsun” düşüncesiyle başladığını ifade etti.

İş olmazsa aşın olmayacağını anlatan Akın, kadının da elinden geldiğince evin geçimine katkıda bulunması gerektiğini vurguladı.

Kadınlara, çocuklarını ellerinden geldiğince eğitimlerini sürdürmesi için çabalamalarını tavsiye eden Akın, “Bütün kadınlar çalışsın, meslek öğrensin, ayakta dursun. İki kişi olunca bir ev alıyorsun. Her şey iki kişiyle olacak. Kadınlara çok çok selam söylüyorum. Herkes kendine göre işini tutsun, meslek edinsin. Erkeğin aklı var da bizim yok mu? Bizim de var aklımız” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.